POLINEZJA Francuska

Polinezja Francuska

Wakacje i nurkowanie życia w Polinezji Francuskiej.

Nie ma bardziej odległego miejsca na świecie jak nurkowanie w Polinezji Francuskiej,  ale jeżeli chcemy zanurkowć w ostatnim zachowanym raju na planecie Ziemia to właśnie jest Polinezja.

Dlaczego pokochasz Polinezję Francuską !!!.

Rangiroa i Moorea są jednymi z naszych ulubionych miejsc do nurkowania wszechczasów.

Rekiny, rekiny i jeszcze raz rekiny. Jeśli chcesz je zobaczyć w wielkich ilościach, poleć na Polinezję.

Niesamowicie biały piasek i błekitno - turkusowy kolor oceanu to obrazy-pocztówki zrobine w ostatnim zachowanym raju na Ziemi.

Najlepsze nurkowania i wakacje na świecie !!!

Polinezja Francuska to rozproszone wyspy wulkaniczne archipelagu i atoli rozrzucone na Południowym Pacyfiku. Przez wieki te piękne wyspy reprezentowały uosobienie tropikalnego raju dla całej populacji ludzkiej.

Papeete i stolica Tahiti, niekoniecznie jest najlepszą reklamą dla archipelagu, który rozciąga się na kilka milionów mil kwadratowych oceanu, ale poza miastem sama Tahiti ma dużo uroku.

Prawdziwymi perełkami są doskonałe wyspy i motus (wysepki) migotające w turkusowych wodach.

Nurkowanie w Polinezji Francuskiej może być dla nurka największą atrakcją  (jest tam jednak dużo, dużo więcej). Wyspy słyną z występowania bardzo dużej populacji rekinów, a spotkania z nimi mogą być bardzo ekscytujące. Dodając do tego dziewicze rafy koralowe, często występujące delfiny, żółwie, napoleony czy humbaki mamy odpowiedz dlaczego ludzie są gotowi odbyć tak daleką podróż, aby właśnie tam zanurkować.

Każda z różnych grup wysp, które tworzą Polinezję Francuska zaoferować może różnorodne doznania dla nurków jak i osób nie nurkujących. Wybierając się na wyprawę na Polinezję proponujemy odwiedzić przynajmniej trzy z wysp rozsianych po archipelagu.

Nurkowanie POLINEZJA Francuska

Nurkowanie na środku Pacyfiku jest bardzo interesujące. Można tu spotkać wiele dużych ryb. Szczególnie godne polecenia są nurkowania na atolu Tuamotu. Kanał Tiputato i wyspa Moorea -  najlepsze miejsce na świecie do spotkań z rekinami. Generalnie podwodny świat nie jest tak kolorowy jak w innych tropikalnych rejonach, za to jest tu przez cały rok wspaniała widoczność. Należy zabrać ze sobą certyfikaty, logbook, ubezpieczenie i adapter INT. Większość baz nurkowych pozostaje pod francuskim kierownictwem. Temperatura wody wynosi od 25C do 29C. Pianka o grubości 3 do 5 mm powinna w zupełności wystarczyć. Naszym zdaniem: Jest to jedno z najlepszych miejsc na świecie do nurkowania z dużymi rybami, szczególnie rekinami.

Polinezja

Tahiti należy do Polinezji Francuskiej, terytorium zamorskiego Francji, leżącego w południowo - wschodniej części Pacyfiku i składa się wielu wysepek. Cała powierzchnia kraju wynosi 3521 km. Ludność to Polinezyjczycy, Chińczycy i Europejczycy. Główna wyspa to Tahiti, na której znajduje się stolica Papeete. Wyspa jest wulkanicznego pochodzenia. Największym szczytem jest wulkan Orohena (2241 m). Klimat jest ciepły i umiarkowany, z temperaturą między 16 C a 32 C. Obfite opady sprzyjają roślinności. Jest tu około 120000 mieszkańców, z których najliczniejszą grupę stanowią Polinezyjczycy. Językiem urzędowym jest francuski.

Moorea należy do krajobrazowo najpiękniejszej wyspy tego rejonu z dużą ilością tras górskich i niebieskimi lagunami. Powierzchnia wyspy wynosi około 136 km, a liczba mieszkańców 9500. Zatoki Opunohu i Cook są to dwie najpiękniejsze rejony wyspy i cel wielu wycieczek. Na Moorea łatwo się dostać z Tahiti i są tu świetne miejsca nurkowe.

Bora Bora - Wulkan wyrastający nad najpiękniejszą lagunę świata. Nazwana przez kapitana Cooka Perłą Pacyfiku wyspa należała od zawsze do wysp marzeń. Była ona przez mieszkańców Tahiti w przeszłości nazywana Mai Te Pora, co oznacza tyle co „stworzona przez Bogów” i  nosi teraz nazwę Bora Bora. Znana jest z gigantycznych sylwetek dwóch wierzchołków Pahia i Otemanu. Trzeba na tej wyspie spędzić chociaż 2 dni. Pomimo, że nurkowanie tu nie jest tak dobre jak na Moorea.

Pogoda i Klimat

W Polinezji Francuskiej panuje wilgotny i ciepły klimat tropikalny. Przez cały rok Pasaty schładzają rozgrzane powietrze. Temperatura przez cały rok utrzymuje się na poziomie 27 C.

Pobyt i nurkowania.

Oddalona w niewielkiej odległości od lotniska Tahiti leży główny cel naszej wyprawy, opisywana jako „Perła Polinezji” wyspa Moorea ze swoimi typowymi wulkanicznymi wierzchołkami gór. W północno- zachodniej części wyspy, między hotelem Hibiscus a Moorea Village znajduje się bezpośrednio na plaży nasza kameralna baza nurkowa Fun Divers.

Nurkowanie

Baza nurkowa prowadzona jest przez Elsaessern Edmee i Rolanda Imfeld. Możliwe są i  kursy i wyprawy. Do wyjazdów dla maksymalnie 10 nurków do najbliższych miejsc nurkowych osiągalnych w zaledwie 10 minut używana jest  łódź. Codziennie organizowane są 3 wyprawy. Nurkuje się w małych grupach składających się z maksymalnie 5 nurków i przewodnik. Na specjalne życzenie mogą być zorganizowane całodniowe wyprawy. Klienci są dowożeni z hotelu do bazy i z powrotem. W bazie są osoby mówiące po niemiecku, angielsku i francusku.

Miejsca nurkowe

Rafa składa się głównie z twardych korali, które tworzą piękne krajobrazy z kanionami i dużymi, nienaruszonymi polami. Podczas nurkowań można spotkać niezliczone ilości rekinów. Fun Diver to najprawdopodobniej jedyna baza na świecie, która daje gwarancję spotkania rekinów. Jeżeli ktoś podczas nurkowania nie zobaczy rekina, nie musi za to nurkowanie płacić. Najczęściej pokazują się czarne i białe żarłacze. Żółwie, napoleony i orlenie też się często pojawiają. Między lipcem a wrześniem można zaobserwować w pobliżu wybrzeża humbaki. Widoczność jest z reguły dobra i wynosi od 30 do 40 metrów. Temperatura wody przez cały rok utrzymuje się na poziomie 28 C.

 

Wjazd

Wymaganym dokumentem jest paszport z okresem ważności przynajmniej na 6 miesięcy od daty planowanego wylotu oraz bilet powrotny.

Język

Językiem urzędowym jest francuski, jednak często można porozumieć się po angielsku.

Waluta

Obowiązującą walutą jest frank CFP. 100 XPF=2,99PLN. Warto mieć przy sobie gotówkę w dolarach amerykańskich bądź EURO. Przeważnie karty kredytowe są honorowane.

Ubezpieczenie

Zalecamy: ubezpieczenie od odwołania imprezy, ubezpieczenie od utraty bagażu, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży. Dla nurków zalecamy wykupienie specjalnego ubezpieczenia DAN.

Wyjazd

Na dzień dzisiejszy nie ma opłat za wyjazd z kraju.

Zdrowie

Dla turystów przyjeżdżających ze Stanów Zjednoczonych lub z Europy nie ma wymagań dotyczących szczepień. Dla osób przylatujących z innych krajów, proponujemy potwierdzić powyższe informacje w najbliższym konsulacie lub ambasadzie. Zaleca się zaszczepienie przeciwko tężcowi, chorobie Heinego-Medina oraz żółtaczce typu A i B. Polecamy jednocześnie wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego.

Prąd 110 lub 220V, konieczny międzynarodowy adapter.

 

Plan wyprawy: Trzy wyspy Polinezji: Bora Bora, Moorea, Tahiti.

 

1/2 dzień   – wylot z Warszawy z międzylądowaniami w Doha i Auckland.

3    dzień   – przylot na Polinezję i lądowanie w Pappete, transfer łodzią na wyspę

                    Moorea i zakwaterowanie.

4    dzień   – Pierwszy dzień nurkowy (2 nurkowania)

5    dzień   – Drugi dzień nurkowy ( 2 nurkowania ) i treking po dżungli.

6    dzień   – Trzeci dzień nurkowy ( 2 nurkowania )i wycieczka po wyspie.

7    dzień   – Czwarty dzień nurkowy ( 2 nurkowania ).

8    dzień   – Piąty dzień nurkowy ( 2 nurkowania ) pożegnanie z wyspą Moorea.

9    dzień   – Przelot na wyspę Bora Bora i zakwaterowanie.

10  dzień   – Treking po dżungli, obserwacja wulkanu – ekspedycja.

11  dzień    - Odpoczynek lub dodatkowe nurkowania czy wycieczki, przelot na

                   Tahiti i zakwaterowanie.

12  dzień   – Zwiedzanie Tahiti, zakończenie wyprawy i wylot z Polinezji.

13/14 dzień- Przeloty z międzylądowaniami i powrót do Polski.

 

Cena wyprawy: od 2500 EURO osoba w pokoju 2-osobowym.

 

Cena zawiera:

 

Zakwaterowanie (9 nocy w pokojach 2-osobowych ze śniadaniami na Moorea, Bora Bora i Tahiti).

Zwiedzanie (4 wycieczki lądowe na Moorea, Bora Bora i Tahiti ).

Pakiet 5 dni nurkowych (10  nurkowań z łodzi na Moorea).

Butle, pas balastowy i balast.

Przekąski i wodę podczas nurkowań i wycieczek.

Przewodnika lub instruktora nurkowego podczas nurkowań i wycieczek.

Transfery pomiędzy hotelem a bazą nurkową podczas nurkowań i wycieczek.

Film i zdjęcia z wyprawy.

PROGRAM