MEKSYK

Lądując na lotnisku w  Cancun szybko zapomisz o tym miejscu, Meksyk jest naprawdę zróżnicowanym krajem, z szeroką gamą atrakcji dla wszystkich osób podróżujących i nurkujących. To kraj wyrafinowanych smaków i  ucieleśnienie dwóch zupełnie różnych wybrzeży, jeden na Pacyfiku, a drugi na Karaibach. Choć strona Pacifiku jest okalana przez ocean i najlepiej znane miejscowości wypoczynkowe, takie jak Acapulco i Puerto Vallarta, na karaibskim wybrzeżu oferuje spokojne wody,  czyste piaszczyste plaże, i jest domem dla Riviera Maya na półwyspie Jukatan.

Dlatczego pokochasz Meksyk !!!.

 

Yucatan jest wspaniały i oferuje całą paletę nurkowań - rekiny wielorybie i rekiny buul shark w Playa del Carmen, rafy Cozumel i mistyczne  cenotes.

Baja California oferuje kilka fantastycznych miejsc w Morzu Corteza.

Na lądzie czeka na nas  wiele do odkrycia - kultura, historia, jedzenie i wiele innych atrakcji.

Przewodnik nurkowo - wakacyjny po Meksyku.

Meksyk ma bardzo bogate dziedzictwo kulturowe, które obejmuje starożytnych Azteków i Majów, ruiny na Jukatanie, a także malownicze kolonialne miasta i rozległe i tętniące życiem metropolie.

Gdy mówimy o Jukatanie to możemy odbyć bardzo różne  nurkowania, jednak inne, które możemy podziwiać na obu wybrzeżach. Na Zachodzie jest Morze Corteza, odcięte od Pacyfiku przez fascynującą Baja California. Różne wyspy otoczone pięknymi, niemal bezludnymi piaszczystymi plażami, jest to jeden z najbogatszych biologicznie wód na naszej planecie i posiada ponad 800 gatunków kręgowców i bezkręgowców. Tutaj możemy spotkać rekiny młoty  w grupach liczących czasmi 200 osobników, kolonie różnorodnych ławic, rekiny wielorybie i wieloryby przypływające kopulować jak u siebie w domu.

Na wschód od Jukatanu możemy liczyć na zupełnie inne doznaia.  Początkujący mogą odkrywać bogate płytkie rafy płynąc z niewielkim prądem drop-off, natomiast doświadczeni poszukiwacze przygód mogą nurkować i wykożystać słynny prąd Maroma lub nurkować w cenotes - prawdziwych jaskiniach, które nie mają sobie równych na całym świecie.

Nurkowanie i wakacje na Jukatanie.

Półwysep Jukatan położony w południowo-wschodniej części Meksyku oddziela Zatokę Meksykańską od Morza Karaibskiego. Po stronie Karaibów, wybrzeże oferuje czyste piaszczyste plaże, spokój, błękitne wody i wspaniałe nurkowania.

Dlaczego pokochasz Półwysep Jukatan !!!.

 

Nurkowanie na Jukatanie jest wspaniałe i oferuje bardzo zróżnicowane podwodne atrakcje jak: rekiny wielorybie, rekiny byki - bull shark, ładne rafy i światowej sławy cenoty.

Półwysep Jukatan jest idealny dla tych, którzy chcą przeżyć wspaniałe wakacje.

Są tu światowej klasy hotele znane na całym świecie, ale również kameralne pensjonaty czy apartamenty więc po prostu musimy wybrać to co odpowiada naszym potrzebom (i to gdzie się zatrzymać ).

Przewodnik nurkowo - podróżniczy po Jukatanie.

Chociaż takie ośrodki  jak Playa del Carmen i Cancun są jednymi z  obrazów Jukatanu to są również mniejsze i bardziej lokalne dostępne w południowo-wschodnim rejonie Meksyku.

Jucatan ma wiele do zaoferowania dla wszystkich szukających śladów kultury, miłośników przyrody, dżungli, jaskiń, fanów nurkowania i wczasowiczów szukających romantycznych wakacji.

 

Na południe od Cancun rozciąga się Riviera Maya, słynąca z zabytkowych miast, takich jak Merida i Campeche i fascynujących wszystkich Majów.

 

Nurkowania tutaj cechuje niesamowita różnorodność i każdy znajdzie coś dla  siebie, od początkujących do zaawansowanych nurków, a jeśli pogoda spłata figla i nie da się nurkować w oceanie to zawsze warto spróbować czegoś innego - niesamowitych "Cenotes".

 

Cenotes są to śródlądowe jaskinie słodkowodne, w których można nurkować w  otoczeniu surrealistycznej scenerii stalagmitów stalaktytów i stalagnatów, często w wodzie, która jest całkowicie przezroczysta.  Nurkowanie w cenotach jest wyjątkowym przeżyciem.

Nurkując w  morzu możemy podziwiać zwężające się płaskowyże i płytkie półki raf koralowych. Są one siedliskiem kwitnącego ekosystemu z kolorowymi koralowcami  twardymi i miękkimi, zróżnicowane i obfite życia morskie, homary, olbrzymie gąbki,duże żółwie zielone czy rekiny.

W Puerto Aventuras, masz szansę, aby zanurkować z delfinami, płaszczkami i manatami. W skrócie  linia brzegowa dostarcza fascynujących nurkowań a od czerwca do września masz praktycznie zagwarantowane, aby móc nurkować z rekinami wielorybimi.

 

Poza nurkowaniami znajdują się wspaniałe ruiny Majów w Tulum, Coba Muyil czy Chichen Itza, dodatkowo trekingi przez dżunglę, parki rozrywki i rezerwaty. Półwysep Jukatan to po prostu raj na ziemi.

Isla Socorro lub Socorro Island

Isla Socorro lub Socorro Island, jest największym z czterech wysp, które tworzą archipelag  Revillagigedo na Oceanie Spokojnym u zachodnich wybrzeży Meksyku. Wyspy są dość rozłożone, przy czym najlepiej nurkować wokół trzech "wewnątrz" wulkanicznych wysp Socorro, San Benedicto i Roca Partida, z których ostatnia przypomina ogon Humbaka rosnąc zaledwie 32 metry nad falami. Potrzbujemy całej nocy by odpłynąć z San Benedicto. Roca Partida jest domem dla bardziej doświadczonych i słynie z ekstremalnego nurkowania, pozbawiona jest praktycznie naturalnej ochrony przed żywiołami. Czwarta "zewnętrzna" wyspa, Clarion, leży prawie 200 km od pozostałych trzech wysp.

Dlaczego pokochasz Socorro !!!.

Manty w archipelagu  Revillagigedo wydają się szczególnie ciekawe, podpływają bardzo blisko i dają się  podziwiać.

Nasz przewodnik nurkowy na wyspie Socorro.

Same wyspy są wulkaniczne i dość jałowe, z tysiącami ptaków żyjących na klifach, ale główne atrakcje znajdują się pod falami, ponieważ jest to obszar występowania Giant Manta. Divemasterzy prowadzący nurkowania zbudowali magiczną więź z tymi stworzeniami, co pozwala na niesamowite bliską interakcję. Naukowcy wybrali ten region aby studiować zachowanie mant birostris i biologię, ponieważ obserwacje tych nieuchwytnych stworzeń są gwarantowane. W pewnych miejscach nurkowych, takich jak "Kocioł" w San Benedicto Island. spotkania z mantami trwają często przez większość nurkowania w krystalicznie czystej wodzie.

Choć Manty są największą atrakcją czekają nas też inne doznania. Strome ściany skalne wysp opadające w głąb otwartego oceanu są także domem dla innych gatunków. W prawie każdej szczelinie chowają się ogromne mureny,  gigantyczne homary. Grube rekiny białe leżą jeden na drugim, a w dole  rekiny jedwabiste i galapagoskie patrolują szczyty skalne, krążąc w koło i od czasu do czasu rzucają się na przepływające ofiary. Jeśli nurkujesz tu w okresie od stycznia do kwietnia to humbaki są w tym regionie  stałymi gośćmi. Wybierając okres od kwietnia do czerwca istnieje szansa spotkania wielkich  ławic rekinów młotów.

WYPRAWA DO MEKSYKU – PROGRAM

 

1   dzień.  Wylot z Polski (Warszawy) i przylot do Meksyku (Cancun).

                 Transfer do Playa Del Carmen i zakwaterowanie w hotelu.

2   dzień.  Pierwszy dzień nurkowy (Dwa nurkowania cavern w cenotach)

3   dzień.  Drugi dzień nurkowy (Dwa nurkowania w morzu karaibskim).

4   dzień.  Wycieczka do ruin w Tulum położonych na klifie u wybrzeży morza karaibskiego, rajskie plaże i  

                miasteczko Tulum.

5   dzień.  Trzeci dzień nurkowy (Dwa nurkowania cavern w cenotach).

6   dzień.  Czwarty dzień nurkowy (Dwa nurkowania cavern w cenotach).

7   dzień.  Piąty dzień nurkowy (Dwa nurkowania cavern w cenotach).

8   dzień.  Wycieczka do strefy archeologicznej ruin Muyil (możliwe rozszerzenie wycieczki o wizytę w wiosce

                Majów lub rezerwat Sian Kan).

9   dzień.  Dla chętnych wycieczka do ruin i rezerwatu Coba lub  dodatkowy dzień nurkowy (w sezonie

                grudzień - marzec polecamy nurkowanie z rekinami Bull Shark)

                nurkowanie cavern w cenotach, na rafach morza karaibskiego lub wizyta w parkach rozrywki.

10 dzień.  Czas wolny, plażowanie i zakupy przed wylotem.

11 dzień.  Wykwaterowanie, transfer na lotnisko i wylot z Cancun.

12 dzień.  Powrót do Polski i lądowanie na lotnisku w Warszawie.

 

  CENA ZWIERA

 

   Cztery dni nurkowe cavern w cenotach (8 nurkowań).

   Jeden dzień nurkowy na rafach w morzu karaibskim (2 nurkowania).                                                                                                                                                            

   Wycieczka (Ruiny, plaże i miasto Tulum).

   Wycieczka (Ruiny strefy archeologicznej Muyil).

   Lancze i woda w trakcie nurkowań i wycieczek.

   Zakwaterowanie w hotelach lub apartamentach ze śniadaniami.

   Transfery z i na lotnisko, do miejsc nurkowych i miejsc wycieczek.

   Opiekę instruktora lub przewodnika podczas nurkowań i wycieczek.

   Zdjęcia i film z wyprawy.

   

   CENA NIE ZAWIERA

 

   Posiłków i napoi nie wymienionych w programie.

   Świadczeń nie wymienionych w programie.

   Dopłaty za nurkowanie z rekinami.

   Ubezpieczenia i ubezpieczenia nurkowego (zalecamy DAN).

   Przelotów (Warszawa – Cancun – Warszawa) Ok. 2 900 PLN

   Wycieczki do rezerwatu Sian Kaan lub wioski Majów (całodzienna - wyjazd wcześnie rano). ok. 120 USD.

   Wycieczek do parków Xplor, Hel Ha lub Xcaret (do wyboru – każdy warty odwiedzenia na min, 7 godzin) ok. 130 USD.

   Dodatkowy dzień nurkowy (2 nurkowania w cenotach) ok. 140 USD.

   

Cena wyprawy  1500 dolarów (w zależności od wyboru programu) osoba w pokoju 2 osobowym.

 

ZAPRASZAMY !!!

 

 

 

PROGRAM