MAURITIUS

Moalboal - nurkowo - wakacyjny raj !!!.

Moalboal słynie głównie z ławic sardynek  ale też ze wspaniałej rafy koralowej, rekinów white tip i makro życia.

Dlatego  pokochasz to miejsce !!!.

Gigantyczne ławice sardynek, które można podziwiać podczas polowania drapieżników  jest niezwykłym przeżyciem.

Oszałamiająca ilość miękkich koralowców jakie można zobaczyć na ok. w 25metrach głębokości.

Ryby Mandarin niesamowicie ubarwione i kolorowe podczas godów o zmierzchu.

.

Nasz przewodnik nurkowo - wakacyjny po Moabual.

Moalboal jest położony około dwóch -  trzech godzin jazdy na zachód od Cebu, leży na zachodnim wybrzeżu wyspy, z dostępem do  ekscytujących nurkowań zaledwie kilka minut łodzią od wybrzeża. Nie jest to ogromna aglomeracja, a życie płynie spokojnie wzdłuż wybrzeża Moalboal jakże innego od innych komercyjnych regionów. Moalboal słynie też z niesamowitych dżungli, przepięknych wodospadów, dzikich rzek i widoków. To tutaj możemy oprócz nurkowania odbyć ekscytujący treking, kayaking czy canyoning.

Moalboal początkowo zasłynął dzięki wyspie Pescador, zaledwie 15 minut płynięcia łodzią od lądu i nadzwyczajnego życia morskiego. Szkoły setek i tysięcy sardynek przyciągają do pobytu w tym miejscu. Ludzie odwiedzają Moalboal szczególnie po to aby zobaczyć sardynki i łatwo jest zrozumieć, dlaczego. Nurek znikający w roju ryb, gubi się w sardynkach, szuka drogi, a one tańczą w tył i w przód połyskując w wodzie. Jest to spektakularne miejsce.

Po nurkowaniach z sardynkami, jest jeszcze dużo więcej do zwiedzania. Poniżej 25 metrów, ściany pokryte są miękkimi koralami w każdym kolorze tęczy. Do miejsca nurkowego gdzie przebywają najdrobniejsze koniki morskie, które wypatrują lokalni divemasterzy nie jest łatwo dotrzeć. Ale kiedy już je zobaczymy to naprawdę niesamowite doznanie nurkowe. Na Moalboal możemy podziwiać niektóre z najpiękniejszych koralowców jakie można zobaczyć na całych Filipinach. Nocne nurkowanie jest również wyjątkowe,  wszelkiego rodzaju skorupiaki pełzające wzdłuż rafy i ich ogronma ilość, a jeśli masz szczęście możesz spotkać niespotykane  gdzie indziej okazy.

Gdy nie nurkujesz wydaje się, że  nie ma wiele atrakcji w Moalboal, nic bardziej mylnego. Nurkowania są jednymi z lepszych na całych Filipinach a na lądzie czeka Cię masa dodatkowych pdróżniczych atrakcji.