MALEDIWY

Malediwy są jednymi z najbardziej luksusowych miejsc na naszej planecie i posiadają niezliczoną ilość idyllicznych bezludnych wysp pustynnych, ale też małych i większych wysp hotelowych. Każdego roku widzi się coraz bardziej efektowne i wyrafinowane ośrodki stworzone z przepychem i  skierowane do najbardziej wymagających podróżnych .

Dlaczego  pokochasz Malediwy !!!.

 

Malediwy to kwintesencja wakacji marzeń i przebywania na bezludnej wyspie. Jeśli szukasz białych piasków i błękitnych mórz to nie trzeba nikogo przekonywać.

Koralowce w wielu miejscach są zachowane w doskonałym stanie, ale większość nurków wybiera się tutaj na widok dużych ryb - manty , rekiny wielorybie i rekiny rafowe.

Dodając niesamowie hotele, obsługę na najwyższym poziomie czekają na was luksusowe wakacje nurkowe na Malediwach.

Przewodnik nurkowo - wakacyjny na Malediwach.

Po dwóch ostatnich wyjazdach badawczych,  wybraliśmy jedne z  najlepszych z bardzo dobrą infrastrukturą łodzie safari i hotele również dla nowożeńców i najlepszymi  miejscemi do nurkowania, czyli po prostu kwintesencją raju na bezludnej wyspie.

 

Jeśli mieliście szczęście, aby cieszyć nurkowaniem na Malediwach dziesięć lat temu wszystko było spektakularne i doskonałe. W 1998 roku zostały jednak one zniszczone przez El Nino, który  zniszczył 95 procent koralowców regionu. Na szczęście natura zrobiła niesamowity comeback, w dużej mierze dzięki prądom morskim bogatym w niesione składniki odżywcze.  Miękkie korale są znów obfite, natomiast twarde odmiany koralowców powoli się regenerują i odnawiają.

 

Na Malediwach jest ogromna ilość i różnorodność życia morskiego. Nurkowanie na Malediwach kiedyś naprawdę magiczne, prawdziwa bajka, ale dzisiaj pozostaje niestety niedosyt i potrzeba trochę czsu aby wszystko co pod wodą znów było idealne jak przed laty. Ale dla kogoś kto nie widział kiedyś tego raju na ziemi to będzie niesamowite doznanie i topowe nurkowania w jednym z najlepszych miejsc na świecie.

Więc jedz teraz, póki jeszcze możesz. Te nisko położone wyspy na zachodnim wybrzeżu Sri Lanki będą jednymi z pierwszych, które znikną pod poziomem morza z powodu globalnego ocieplenia. Straty będą katastrofalne nie tylko dla mieszkańców Malediwów, ale także wszystkich nurków i turystów. Te klejnoty są widoczne  niczym naszyjnik rozciągając się z północy na południe wysp rozłożonych na około 500 mil na Oceanie Indyjskim i oferują nam zapierający dech w piersiach widok już z samolotu, zanim jeszcze wylądujemy.