FIJI

Okało 330 wysp liczy archipelag Fidżi na południowym Pacyfiku, które są jednymi z najpiękniejszych na świecie. Zdecydowana większość ludności mieszka na głównej wyspie Viti Levu a pozostałe  wyspy są słabo zaludnione lub całkowicie dzikie i  niezamieszkałe.

Dlaczego pokochasz Fiji !!!.

Park narodowy i rezerwat morski na jednej z wysp jest jednym z najlepszych miejsc na świecie do nurkowań z rekinami.

Fidżi jest znane z najbardziej przyjaznych ludzi na Ziemi z czym się w pełni zgadzamy.

Fidżi jest również znane jako stolica przepięknych i niezniszczonych miękich koralowców. Prądy i  gra światła jeszcze bardziej potęgują ich kolory.

Światowej klasy nurkowanie z rekinami, koralowce i piękne kameralne hotele plasują Fiji w 10 najlepszych nurkowo - podróżniczych miejsc.

Przewodnik nurkowo - wakacyjny po Fiji !!!.

Wody Fiji są uważane za jedne z najlepszych na świecie miejsc do nurkowania. Światowa stolica miękkich koralowców oferuje  mnóstwo różnorodnych ryb tropikalnych, rekinów, delfinów, mant i żółwi, które można zobaczyć w okolicach wysp. Widoczność pod wodą jest doskonała, często dochodzi do więcej niż 50 metrów.

Te wyspy oferują wszystko z przepięknymi ścianami rafami i wrakami do doskonałych jaskiń i nurkowania nocnego. Morze jest zawsze ciepłe a na lądzie można spotkać  najbardziej przyjaznych ludzi na naszej planecie. Wyspy te słyną z piaszczystych plaż i wulkanicznych szczytów pokrytych bujną tropikalną roślinnością, wciągając surferów i nurków z całego świata jak magnez.

Dotarcie na nurkowania na Fidżi  zajmuje trochę czasu, ale długa podróż jest warta wysiłku. Wybraliśmy jedno z  najlepszych miejsc na świecie z bardzo dobrą bazą zakwaterowania aby spełnić jedno z nurkowych marzeń.

WYPRAWA NA FIJI !!!

 

FIDŻI, rajskie wyspy pochodzenia wulkanicznego, otoczone rafą koralową, są miejscem w którym odbywają się jedne z najlepszych na świecie NURKOWAŃ Z REKINAMI.

W BEQA LAGOON zobaczymy podwodne widowisko, jakim jest karmienie rekinów. Podczas 10 lat miejscowa załoga profesjonalnych instruktorów i przewodników nurkowych wyspecjalizowała się w bezpiecznej i absolutnie niezwykłej interakcji z tymi wspaniałymi zwierzętami.

Rekiny w obecnych czasach należą do gatunków zagrożonych wyginięciem, rząd Fidżi stworzył w Beqa Lagoon rezerwat ochrony tych zwierząt: Shark Reef Marine Reserve.

Będziemy mieli szansę zobaczyć aż 8 gatunków rekinów jak White Tip Reef Sharks, Black Tip Reef Sharks, Grey Reef Sharks, Silvertip Sharks, Lemon Sharks i przy odrobinie szczęścia Bull sharki oraz Tiger sharki !!!.

Ponadto zanurkujemy na lokalnej rafie, Beqa Lagoon, która nazwana została „Stolicą Miękkich Korali”. Wspaniałe formacje rafowe uznane za jedne z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych na świecie i kilka spoczywających wraków.

 

Program podróży:

1 dzień - Wylot z Polski. Przesiadki. (Warszawa – Dubaj – Sydney - Nadi)

3 dzień - Przylot do Nadi, przejazd do Beqa Lagoon, transfer i zakwaterowanie w resorcie (Pearl South Pacyfic) lub podobnym

4 - 8 dzień - Pięć dni nurkowych, 2 nurkowania dziennie. (dwa dni nurkowe z rekinami podczas karmienia)

9 dzień - Wypoczynek. Dla chętnych rafting w przepięknej scenerii rzeki Upper Navua.

10 dzień - Przejazd do Nadi i wylot.

11-12 dzień - Przylot do Polski

 

Cena: 1990 USD

 

Cena zawiera:

– Zakwaterowanie w resorcie Pearl South Pacific lub podobnym standardem (7 nocy)

– 3 dni nurkowe / 6 nurkowań rafowych w Beqa Lagoon

– 2 dni nurkowe z rekinami / 4 nurkowania w Beqa Lagoon

– butle, balast

– transfery z/na lotnisko;

– opiekę polskiego instruktora i przewodnika nurkowego

-  film z wyprawy

-  popołudniowe trekingi po wyspie

 

Cena nie zawiera:

– wyżywienia z wyjątkiem śniadań w Pearl South Pacific;

– przelotów(promocja Qatar ok. 3490 PLN) Warszawa- Sydney-Warszawa + przeloty lokalne ok. 2000 PLN

– ubezpieczenia i ubezpieczenia nurkowego(zalecane DAN)

– opcjonalnego całodniowego raftingu na rzece Upper Navua (koszt  około 170 USD od osoby).

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!

 

PROGRAM

BEQA LAGOON

Największą atrakcją dla nurków w Beqa (wymawiane Benga) Lagoon są znane na całym świecie  spotkania z rekinami. Możemy tam nurkować z różnymi gatunkami rekinów i jest ich ogronma ilość!. To  także dom dla niektórych oszałamiających swoim pięknem miękkich koralowców. Nurkowanie na Fiji to spełnienie marzeń na końcu świata.

Dlaczego pokochasz Fiji.

 

Jeśli lubisz nurkować z rekinami, nie ma lepszego miejsca jak Beqa Lagoon. Koralowce również są tam piękne!.

Można tam zwiedzić wiele zabytków kultury występujących głównie na wyspie Viti Levu.

Bardzo szybki transfer z głównego lotniska Nadi dzięki czemu jest to doskonałe miejsce do rozpoczęcia lub zakończenia podróży na Fiji.

Przewodnik nurkowy po Beqa Lagoon

Beqa Lagoon znajduje się na południe od głównej wyspy Fiji Viti Levu więc czyni je dostępnym również na krótkie pobyty i doskonały sposób na rozpoczęcie lub zakończenie podróży na Fiji.

 

Główną atrakcją dla nurków jest słynny 'Shark Encounter ". W tym miejscu możemy nurkować  z ośmioma gatunkami rekinów: rekiny  black tip, rekiny White tip, szare rekiny rafowe, żarłacze srebrnopłetwe, żarłacze żółte, rekiny byki - bull shark i okazjonalnie pojawiające się rekiny tygrysie!.  Ponadto, można również spotkać  ponad 400 gatunków tropikalnych ryb rafowych!. Jeśli lubisz nurkowania z rekinami, to lepiej nie można trafić.

 

Wspaniała wyprawa na nurkowanie z rekinami i obszar oferujący wspaniałe miękkie koralowce. Laguna rozciąga się na  ponad 100 mil kwadratowych z krystalicznie czystą wodą i  chronione na 30 km rafy, co czyni Beqa Lagoon jedną z największych raf barierowych świata.

 

Wybierając  Beqa Lagoon na Fiji, jest to, że jest to dobra baza wypadowa do zwiedzania tego, co  oferują główne wyspy Viti Levu.  Fidżi ma kilka ciekawych miejsc związanych z kulturą, które często pomijamy a są warte odkrycia.