EGIPT

Gigantyczne ławice sardynek, które można podziwiać podczas polowania drapieżników  jest niezwykłym przeżyciem.

Oszałamiająca ilość miękkich koralowców jakie można zobaczyć na ok. w 25metrach głębokości.

Ryby Mandarin niesamowicie ubarwione i kolorowe podczas godów o zmierzchu.

.

Egipt słusznie słynie z niezwykłego starożytnego dziedzictwa: piramidy i Sfinks w Gizie, świątynie Luksoru i Abu Simbel są jednymi z większych atrakcji kulturalnych na świecie. Poza tym bogata historia faraonów, islamskie skarby do odkrycia w Aleksandrii i Kairze, oraz liczne zabytkowe klasztory chrześcijańskie,  jak np. Św Katarzyny na półwyspie Synaj.

Dlaczego  pokochasz Egipt !!!.

Egipskie morze czerwone, zarówno na północy jak i południu,  oferuje spektakularne nurkowania.

Można znaleźć tu wszystko z doskonałymi Liveaboards ( łodzie safarii ) i doskonałe luksusowe kurorty.

Historia i kultura światowej klasy - piramidy, Luxor, Nil ... .

Nasz przewodnik nurkowo - wakacyjny po Egipcie.

Egipt od dawna jest naszym ulubionym kierunkiem wakacji nurkowych. Wybrzeże Morza Czerwonego  oferuje luksusowe kurorty, świetne plaże i wspaniałe nurkowania.

 

Dla nurków, istnieje ogromna ilość baz i miejsc nurkowych, a wszystko to w niewielkiej odległości od Polski i tygodniowego urlopu. Sharm El Sheikh czy Hurghada są chyba najbardziej znanymi miejscami, ale też najbardziej komercyjnymi i zatłoczonymi. Dahab to mekka nurków ze względu na słynny blue holl, ale też bez piaszczystych plaż. My proponujemy natomiast inne rejony Egiptu, nie zdeptane jeszcze aż tak masową turystyką i rajem dla nurków. To Marsa Alam i jeszcze dalej Hamata położona pod samym Sudanem. Jeżeli ktoś woli fajne miejsce niedaleko większego miasta np. Hurghady to Soma Bay będzie spełnieniem marzeń słonecznych wakacji, piaszczystych plaż i świetnych nurkowań.