AZORY

Obserwacja rekinów wielorybich z wyspy Santa Maria.

Niesamowite Manty nazywane diabłami morskimi.

Niebieskie rekiny i rekiny Makos.

Oszałamiające wulkaniczne krajobrazy i dużo więcej aktywności na lądzie.

Przewodnik nurkowo - wakacyjny po Azorach.

Kiedy zanurkowałeś już  w całej Europie, przekonasz się, że nurkowanie na

Azorach jest jednym z najlepszych europejskich nurkowań. I mało kto o tym wie!.

To miejsce położone  tak blisko naszych domów (jeśli  twój dom jest w Europie), które powala na kolana jakoścą nurkowań. Jeśli lubisz duże ryby pelagiczne i jasny niebieski odcień morza, nurkowanie na Azorach jest prawdziwym zwycięzcą i topowym kierunkiem dla każdego Europejczyka.

Dlaczego pokochasz Azory !!!.

 

 

Nurkowania odbywają się wokół wysp, a że tutejsze tereny są wielkie - ciekawe podwodne formacje skalne słyną z obfitego życia morskiego w ciągu całego roku. Jednak od czerwca do października to najlepsza pora i pogoda aby zobaczyć ryby pelagiczne przypływające z powodu ciepłych prądów. Każda wyspa ma wiele takich miejsc.

 

Tereny przybrzeżne dostępne są tylko w miesiącach letnich, a życie morskie stawia Azorory w światowej klasy czołówce miejsc nurkowych. Błękitne wody, gwarantowane manty, rekiny,  nawet rekiny młoty i  wielorybie.  Azory szybko rozwijają się i reklamują na całym świecie  jako doskonałe miejsce do nurkowania z rekinami.

 

Możemy zorganizować  wyprawy nurkowe lub nurkowo - trekingowe  łącząc pobyt i podziwianie wielu wysp, dzięki czemu można zobaczyć jak najwięcej w jednym czasie.

 

Wyspy są również znane z wielorybów i delfinów, choć jeśli chcesz zobaczyć płetwale błękitne i inne gatunki migrujące tędy to najlepsza pora roku jest od marca do maja. Okres ten nie pokrywa się z najlepszym czasem do nurkowania. W miesiącach letnich można jednak jeszcze zobaczyć kaszaloty i duże stada delfinów.

 

Z dala od wody są wszelkiego rodzaju działalności w ofercie od kolarstwa i trekking do jazdy konnej i wizyt kulturalnych i możemy zorganizować to wszystko też.

 

Podsumowując Azory to najlepsze miejsce do nurkowania w Europie i szybko chcemy tam wrócić.