RAJA AMPAT

Największa biologiczna różnorodność życia na Ziemi.

 

Spektakularne widoki miękkich koralowców.

Widząc już różne miejsca na świecie będziecie ogromnie szczęśliwi przybywając na Raja Ampat.  Niezwykłe i niespotykane gdzie indziej koralowce, wspaniałe życie morskie, niesamowite macro życie, ale nigdzie tak naprawdę ma to wszystko.Czy jest takie miejsce na ziemi, które posiada to wszystko. Okazuje się, że tak. To właśnie Raja Ampat.

Dlaczego pokochasz Raja Ampat !!!

 

Przewodnik nurkowo - podróżniczy po  Raja Ampat.

Nurkowanie na Raja Ampat jest absolutnie fantastyczne i jest jednym z  najlepszych gdziekolwiek indziej się wybieramy. Istnieje tu największa ilość zarejestrowanych gatunków na świecie, co zostało potwierdzone przez dr Marka Erdmana z Conservation International. To jest po prostu epicentrum morskiej bioróżnorodności.

 

Na Raja Ampat możemy wybrać się na safari nurkowe lub skorzystać z pobytu w zbudowanych w zgodzie z naturą resortach jak np. Kri czy Misool Eco Resort.  Safari to najlepszy sposób na opłynięcie najciekawszych i najdalej położonych miejsc jednak resort Kri daje nam prawie tyle co safari ze względu swojego położenia, najbliżej najlepszych spotów nurkowych.

 

Życie morskie jest bardziej obfite w północnym regionie,  natomiast miękkie korale są najpiękniejsze na południu.  Byłoby wspaniałe połączyć dwa regiony jednak należy pamiętać, że są od siebie oddalone o ok. 24 godzin płynięcia łodzią safarii ok. 150 mil morskich.

 

W sumie nasza podróż do Raja Ampat z pewnością dostarczy wspaniałych nurkowań, które są jednymi z najlepszych,  jakie kiedykolwiek można doświadczyć, jeśli nie najlepsze. Gdy to wszystko się ze sobą połączy, to naprawdę zapiera dech w piersiach. Wszystko jest wspaniałe, niesamowite i niepowtarzalne ...

WYPRAWA – RAJA AMPAT !!! Tropikalny raj na końcu świata.

 

Naszą podróż zaczniemy lądując w egzotycznej Dżakarcie, stolicy Indonezji. Spędzimy tutaj noc i lecimy do Sorong w prowincji Papua Zachodnia. Z Sorong szybką łodzią popłyniemy na archipelag gdzie spędzimy cudowny tydzień nurkując w najciekawszych miejscach w okolicy - wiele z nich nosi nazwy nadane im przez samego odkrywcę i właściciela bazy nurkowej.

Pod wodą można tutaj zobaczyć nie tylko niewiarygodną wprost ilość różnych gatunków ryb, ale również korali!!!. Zupełną codziennością jest zobaczyć manty, rekiny, rekina wobegonga czy pigmejskiego konika morskiego, który dorasta do 1cm !!!.

Prócz samego nurkowania, wyspy tworzące Raja Ampat są niezwykle piękne i pełne niespodzianek. Możemy odbywać trekingi po wyspie w poszukiwaniu cudnych zwierząt z wielkimi oczyma lub udać się na punkt widokowy. Podczas wycieczki na sąsiednią wyspę w gęstym lasie zobaczymy wcześnie rano śpiewające cudowne rajskie ptaki. Wyspa Batanta przywita nas dość forsownym trekkingiem kamienistym dnem rzeki aby dotrzeć do przepięknych wodospadów !!!. W poszukiwaniu najlepszych miejsc nurkowych nasza szybka łódź motorowa przebija się często przez labirynt przepięknych małych wysepek, pokrytych zielenią, ostro kontrastującą z krystalicznymi turkusami wody. Czasami wyskoczy z wody płaszczka w tańcu godowym lub powierzchnię przetnie mały trójkąt płetwy rekina black tip.  Tak wygląda jeden z ostatnich ocalałych rajów na ziemi.

Będąc na wyspie, możemy nie tylko nurkować czy eksplorować ale dostępne są również kajaki, którymi możemy udać się na cudowną wycieczkę, która zachwyci swoimi widokami każdego!!!.

Tuż po przyjeździe zdasz sobie sprawę, że jesteś w egzotycznym raju! Zachody słońca z naszego pomostu są jednymi z najpiękniejszych na świecie !!!.

Dojazd na najlepsze spoty nurkowe  zajmuje średnio 5 – 10 minut.

Zanurkujemy w miejscu gdzie badacze zaobserwowali rekord gatunków ryb spotkanych na jednym nurkowaniu (ponad 300 !!!)

Baza z 20-sto letnim doświadczeniem - wszystko jest bezpieczne, sprawdzone i perfekcyjne.

Dla certyfikowanych nurków NITROX w cenie!!!.

Jedzenie serwowane w bazie jest bez  żadnych chemikaliów, tylko najświeższe - głównie ryby i warzywa.

Atmosfera samego miejsca jest relaksująca,a bose stopy, piękny biały piasek na plaży i cudownie turkusowa, ciepła woda będą towarzyszyły przez cały tydzień. Dodatkowo wycieczki fakultatywne w najbardziej urzekające miejsca na ziemi. Takie właśnie jest RAJA AMPAT !!!.

 

PROGRAM WYJAZDU:

 

Dzień 1 - wylot z Polski do Dżakarty, stolicy Indonezji z międzylądowaniem.

Dzień 2 - lądujemy w Dżakarcie. Transfer do hotelu i odpoczynek po podróży.

Dzień 3 - poranny lot z Dżakarty do Sorong i popołudniowy transfer na wyspę. Relaks, słońce, wycieczki,   nurkowanie, trekkingi, kajaki, snorklowanie, oglądanie ptaków, zachodów słońca i tego pięknego świata.

Dzień 10 - poranny transfer łodzią do Sorong i powrót samolotem do Dżakarty. Transfer do hotelu i odpoczynek po podróży.

Dzień 11 - wylot z Dżakarty do kraju.

Dzień 12 - lądowanie w Warszawie i zakończenie wyprawy.

 

Dla chętnych możliwość rozszerzenia programu o 4-dniowy treking w Dolinie Baliem. Zobaczymy tam pierwotne plemiona Dani w ich naturalnym środowisku. Ciekawostką jest, że plemiona te do tej pory żyją w niezwykłe prymitywnych warunkach, niezmienionych od setek lat.

 

CENA:

 

1900 EURO za osobę nurkująca.

1500 EURO za osobę nienurkującą.

 

 

Dla dzieci dzielących bungalow z rodzicami  zniżki uzależnione od wieku.

 

CENA ZAWIERA:

 

Zakwaterowanie w hotelu w Dżakarcie w pokojach dwuosobowych jak w programie (2 noce).

Zakwaterowanie w bungalowach dwuosobowych na palach przy plaży, w cenie WiFi, stanowisko dla podwodnych fotografów i filmowców, wiatrak, moskitiera, ręczniki, woda, kawa, herbata, soki,  całodzienne wyżywienie – śniadania, obiady, kolacje, przekąski – snaki, kajaki (7 nocy).

Pakiet 5 dni nurkowych (20 – 23 nurkowań ), 3 nurkowania dziennie z łodzi, 3 nurkowania nocne, 1 nurkowanie dziennie na rafie domowej. NITROX dla certyfikowanych nurków free.

Wszystkie niezbędne transfery.

Opiekę przewodnika lub instruktora nurkowego (podczas 15 nurkowań z łodzi).

Inne aktywności zgodnie z programem.

Film i zdjęcia z wyprawy.

 

CENA NIE ZAWIERA:

 

Przelotów (Warszawa-Dżakarta-Warszawa) od 2500 PLN + przeloty lokalne ok. 1500 PLN

Innych świadczeń poza wymienionymi w programie wyprawy.

Ubezpieczenia i ubezpieczenia nurkowego (zalecamy DAN) podczas wyprawy.

Rozszerzonego programu o 4-dniowy treking w Dolinie Baliem (ok. 450 dolarów).

Przelotów niezbędnych do odbycia dodatkowej wyprawy w Dolinie Baliem (ok. 800 PLN).

 

ZAPRASZAMY !!!

 

PROGRAM