DOMINIKANA

WYPRAWA NA DOMINIKANĘ 

 

Dzień 1 

ISLA CATALINA - NA DOBRY POCZĄTEK Nurkowanie w Morzu Karaibskim. Półdniowa wycieczka katamaranem z lunchem i drinkami. Pierwsze nurkowanie na ściance (The Wall) do 42 m. Drugie nurkowanie Aquarium do 12-14 m. Po nurkowaniach odpoczynek na pięknych plażach południowego wybrzeża Isla Catalina. Na wyspie będzie podany lunch, napoje, drinki, piwo.

Dzień 2

WRAKI Nurkowanie na dwóch wrakach. Pierwszy St. George, max. głębokość 44 m. Wybudowany w Szkocji - służył do transportu zboża między Europą i Ameryką. Został zatopiony w 1999 roku jako stanowisko sztucznej rafy. Można tutaj doświadczyć spotkania z ogromnymi barakudami.

Drugi wrak to Atlantic Princess. Zatonął w 2008 roku. Max. głębokość 12 m. Służył do transportu turystów w rejonie Bayahibe. Podobnie jak St. George, celowo zatopiony na potrzeby stworzenia sztucznej rafy i atrakcji dla płetwonurków.

Dzień 3

ISLA SAONA Dwa nurkowania u wybrzeży Isla Saona. Typ nurkowania: rafa koralowa, max. 20 m. Miejsce, w którym nurkujemy z jednymi z największych znanych koników morskich. Po nurkowaniach odpoczynek na pięknych plażach południowego wybrzeża Isla Saona. Na wyspie będzie podany lunch, napoje, drinki, piwo.

Dzień 4  

PART 1:

JASKINIA MANANTIAL EL CHICHO

Nurkowanie jaskiniowe. Dwa zejścia łatwo dostępną trasą dla nawet mniej doświadczonych nurków (minimum 20 zalogowanych nurkowań).

Zaplanowane trasy nurkowania nie wymagają osprzętu sidemount. Konieczne natomiast jest posiadanie własnego systemu oświetlenia głównego i zapasowego. W bazach nurkowych, ze względu na mniejsze zainteresowanie „turystów” nurkowaniem jaskiniowym, nie ma możliwości wypożyczenia świateł. Max. głębokość 21 m. Jaskinia zlokalizowana poniżej 300 m n.p.m, zatem obowiązuje zwykła tabela RDP. W przypadku braku sprzętu oświetleniowego, dla nurków rezygnujących z eksploracji jaskini, alternatywnie - zorganizujemy nurkowania na rafie. PART 2: NURKOWANIE NOCNE Nasza propozycja to powtórzenie nurkowania na wraku Atlantic Princess lub nurkowanie na rafie Viva Shallow, podmorskim muzeum, gdzie odnajdziemy fragmenty hiszpańskiego galeonu, armaty i sporej wielkości kotwicę. Max. głębokość 12 m.

Propozycje wycieczek ladowych !!!.

Isla Saona – perła Karaibów.

To sztandarowa wycieczka w karaibskim raju, jakim jest Dominikana. Piękno natury, wybrzeża i najcudowniejszych plaż doświadczysz na wyciągnięcie ręki. Karaibską przygodę,    po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów wśród rozległych plantacji trzciny cukrowej, rozpoczynamy w niezwykle urokliwym miasteczku Altos de Chavon, zbudowanym z koralowca na wzór śródziemnomorskiej architektury z XVI wieku. Niezwykła zabudowa z kościółkiem pod wezwaniem św. Stanisława Kostki, greckim amfiteatrem i wąskimi uliczkami, pozwoli na krótko uciec od teraźniejszości. Kolejny etap naszej wycieczki to port w Bayahibe, położony w niezwykle malowniczej zatoce. Dalszą część wycieczki realizujemy na wodzie, płynąc szybką łodzią motorową. Po emocjonującej żegludze, pierwszym niezwykłym miejscem jest „Piscina Natural”, zwana również największą „wanną Karaibów” z przepiękną turkusową wodą, białym piaskiem, na którym możemy podziwiać czerwone rozgwiazdy. Wśród tej wspaniałej scenerii nadchodzi czas na poczęstunek i kąpiel - nasi Goście otrzymują drinki i napoje w trakcie relaksu w wodzie. Następnie ruszamy w kierunku jednej z najpiękniejszych plaż na  Karaibach. Po około 20-minutowym rejsie znajdziemy się na miejscu wyjątkowego raju na ziemi. Do naszej dyspozycji udostępniony jest otwarty bar z alkoholami i napojami, obiad w formie bufetu i langusta z grilla (za dodatkową opłatą). Prawie 2,5 godzinny pobyt na tej bajkowej plaży pozwala na indywidualne spacery po dzikich miejscach porośniętych tropikalną roślinnością i pochylonymi nad wodą palmami kokosowymi. Niezapomniane chwile w tych sceneriach można utrwalić na sesjach fotograficznych (należy zgłosić podczas kupna wycieczki). W drogę powrotną zabierze nas na żeglarską przygodę, piękny katamaran pod żaglami.

Podczas trwania całej wycieczki drinki, piwo, zimne napoje, woda w cenie.

Powrót do hotelu ok. godz. 20:00

Dzień 5

GUARAGUAO I, GUARAGUAO II Nurkowanie na dwóch blisko siebie położonych stanowiskach. Do obejrzenia liczne koralowce, gąbki, gorgonie i niezliczona ilość kolorowych ryb, ślimaków, krewetek, krabów i ośmiornic. Do obejrzenia są również kule armatnie i muszkiety, które powróciły na swoje miejsce na dnie, po wcześniejszych badaniach na Uniwersytecie Illinois w Stanach Zjednoczonych. Max. głęb. 16 m.

Jaskinia Fun Fun.

Ta wycieczka dedykowana jest dla „wyznawców adrenaliny”, z dużą dawką emocji, wrażeń i przygody. Wyjazd z hotelu wcześnie rano, po 2,5 godzinach jazdy (po drodze piękne widoki pobliskich gór) docieramy do Rancha Capote, gdzie gospodarze serwują tradycyjne dominikańskie śniadanie. Tam też przygotujemy się do tej ekscytującej wyprawy (koniecznie zabieramy ze sobą: skarpety, kostium kąpielowy, ręcznik), przebranie w specjalne kombinezony, buty gumowe, uprzęże i kaski z latarkami.

Po pół godziny jazdy konnej po dzikim buszu, udajemy się na  ok. 40 minutową wędrówkę pieszo do wejścia do jaskini. Przy asekuracji wykwalifikowanych przewodników i w pełnym osprzęcie, zjazd po linie 20 m w dół jaskini. Zwiedzanie jaskini ok. 2 km z wieloma niespodziankami! Fantastyczne widoki dzikiej jaskini, podziemnych oczek wodnych i rwącej rzeki. Powrót do rancho konno ok. 20 min - obiad dominikański, napoje, piwo.

Powrót do hotelu ok. godz. 18:00.

Santo Domingo – najstarsza stolica Nowego Świata.

Santo Domingo – to stolica Republiki Dominikańskiej i jednocześnie najstarsze miasto w obu Amerykach. Założone zostało przez brata Krzysztofa Kolumba, Bartolomeo w 1496 r. Od tego czasu stanowiło centrum administracyjne Hiszpanów na półkuli zachodniej.

Podczas wycieczki będzie okazja, by zobaczyć dzielnicę kolonialną Santo Domingo pochodzącą jeszcze z czasów Kolumba.

Zwiedzanie rozpoczynamy od jaskiń Tres Ojos położonych w centrum miasta, gdzie kręcono ujęcia do filmu Park Jurajski.

Są to malownicze trzy podziemne jeziora ze słodką wodą. Następnym punktem programu jest Faro a Colon - (Mauzoleum Krzysztofa Kolumba) - ogromna budowla zbudowana w kształcie krzyża, gdzie w centralnej części znajduje się grób słynnego odkrywcy.

Następnie docieramy do Starego Miasta, gdzie w jednej z licznych restauracji przygotowany jest obiad.

Po posiłku i odpoczynku rozpoczniemy zwiedzanie starówki – na początek Zona Colonial, kolebka kultury europejskiej dla obydwu Ameryk z pierwszą katedrą i pierwszą ulicą miejską Calle Damas. Tu również zobaczymy Fortaleza Ozama, Panteon Narodowy i muzeum z czasów epoki kolonialnej w słynnym Casa Real, byłej siedzibie wszystkich gubernatorów Santo Domingo. Odwiedzimy również Alcazar - dom Diego Kolumba (syna Krzysztofa), który zachował się w prawie niezmienionym stanie. Następnie chwila wolnego czasu na zakupy czy filiżankę wyśmienitej kawy.

Podczas trwania całej wycieczki i przejazdów zimne napoje i woda w cenie.

Powrót do hotelu ok. godz. 20:00.

Rafting na rzece Jarabacoa.

Wyjazd z Bavaro około godziny 04:00. Opcjonalnie ta wycieczka może być zrealizowana z dodatkowym noclegiem, wówczas wyjazd następuje w godzinach popołudniowych dzień wcześniej. Rafting to maksymalna przygoda i zabawa dla każdego. Spływ, skoki, nawrotki na pontonie dają niesamowitą frajdę, pozwalają cieszyć się orzeźwiającymi wodami rzeki Yaque del Norte, najdłuższej na Karaibach. W towarzystwie profesjonalnych przewodników, będzie można przepłynąć przez kaniony i bystrza - adrenalina na wyciągnięcie ręki. Poznasz miejsca nieznane większości.

Akcja, natura, przygoda raz w życiu!

Doświadczony personel pouczy cię, jak właściwe korzystać ze sprzętu, zasad bezpieczeństwa i przepisów, aby każdy mógł cieszyć się tą ekscytującą wycieczką bez ryzyka jakiegokolwiek incydentu.

Spływając w dół rzeki Yaque del Norte będziesz podziwiać zapierające dech w piersiach widoki z wnętrza kanionu, które można doświadczyć tylko podczas spływu na pontonie.

Poczuj emocje, jak adrenalina płynie w żyłach podczas przejść przez niektóre bystrza, w tym niezapomniane „Tyson Rapids". Dowiedz się, dlaczego je w ten sposób nazywany i baw się dobrze!

Po zakończonym spływie udajemy się w drogę powrotną do Bavaro.

Wycieczka całodniowa (4:00 – 23:00).

Canopy Adventure Zip Line.

Canopy Adventure Zip Line to park z systemem podwójnych stalowych lin, oferujący ponad 2-kilometrową trasę zjazdu, pomiędzy drewnianymi platformami wybudowanymi na ogromnych drzewach, rozmieszczonych nad niezwykle bujną, tropikalną roślinnością. Zapraszamy na ekscytującą, pełną emocji zabawę, pozostawiającą niezapomniane wrażenia i niemałą dawkę adrenaliny. Całość parku stanowi technologicznie zaawansowany system instalacji wraz ze specjalistycznym sprzętem posiadającym zabezpieczenia, gdzie w pełni wykwalifikowana obsługa czuwa nad bezpieczeństwem tej zabawy i rozwiewa wszystkie obawy przed wyruszeniem na tą fascynującą przygodę. Zjazd na linie przy prędkości nawet 60 km/h, nad otaczającą nas dziką przyrodą, oglądając najbardziej atrakcyjne krajobrazy, daje nam poczucie zdobywców otaczającej nas dżungli. Oferujemy dwie tury/pory do wyboru: poranną lub popołudniową.

Zapewniony jest dojazd do/z hotelu (truck safari), przekąski i napoje.

Czas trwania wycieczki – około 5,5 godz.

Półwysep Samana, wodospad El Limon, wieloryby.

To wyprawa dla entuzjastów dzikiej przyrody Dominikany, fotografów i globtroterów. Po około 2-godzinnej podróży, w czasie której będziemy mieli okazję podziwiać przepiękne widoki pobliskich gór, małych dominikańskich wiosek i fascynującej roślinności, docieramy do Sabana de la Mar lub Miches (zależy od warunków pogodowych). Tutaj krótka przerwa na kawę, napoje i następnie 20 minut drogi do wejścia do Parku Narodowego Los Haitises (jeśli punktem docelowym jest Sabana de la Mar). Tutaj wsiadamy do łodzi i płyniemy poprzez cudowne lasy namorzynowe porośnięte lianami i mangrowcami. W lasach namorzynowych żyje ponad 100 gatunków ptaków, między innymi pelikany, ibisy, fregaty i papugi. Przedzieramy się wzdłuż szczytów nabrzeżnych wzgórz, maleńkich wysepek (cayos) i wapiennych wzgórz (mogotes). Po drodze zawijamy do brzegu, gdzie zwiedzamy jaskinię Arena Grotte i jaskinię Linea z autentycznymi inskrypcjami i rzeźbami Indian Taino. Kolejne 20 minut to rejs szybką łodzią do portu po drugiej stronie zatoki. Po drodze ukazują nam się zapierające dech widoki niesamowitych dzikich plaż i bezludnych wybrzeży. W porcie Samana wsiadamy do odkrytej ciężarówki typu truck safari, po czym pokonujemy dystans około 25 kilometrów i dojeżdżamy do ranczo, skąd konno - każdy Zwiedzający pod opieką indywidualnego przewodnika - wyruszamy pod najwyższy na Dominikanie wodospad El Limon. Trasa prowadzi przez góry, przejeżdżamy przez krystaliczną rzekę, integrując się z niesamowitą, dziką przyrodą. Po 30 minutach docieramy do miejsca, z którego 10 minut marszu dzieli nas od celu. Na miejscu możliwość kąpieli u podnóża wodospadu, a w drogę powrotną wyruszamy po trzydziesto minutowym odpoczynku. Na rancho czeka na nas obiad, kawa, zimne napoje i drinki. Po odpoczynku powrót truck safari do portu Samana i łodzią do Sabana de La Mar/Miches, skąd wyruszamy w drogę powrotną do hotelu.

W okresie od stycznia do połowy marca proponujemy alternatywnie, wersję tej wycieczki z oglądaniem wielorybów (humbaków) wpływających do Zatoki Samana na okres godów.

Podczas trwania całej wycieczki i przejazdów zimne napoje i woda w cenie.

Powrót do hotelu ok. godz. 21:00.

1   dzień.  Wylot z Polski (Warszawy) i przylot na Dominikanę.

                Transfer z lotniska i zakwaterowanie w hotelu.

2   dzień.  Pierwszy dzień nurkowy (Dwa nurkowania).

3   dzień.  Drugi dzień nurkowy (Dwa nurkowania).

4   dzień.  Wycieczka lądowa.

5   dzień.  Trzeci dzień nurkowy (Dwa nurkowania).

6   dzień.  Czwarty dzień nurkowy (Dwa nurkowania cavern w jaskiniach).

7   dzień.  Piąty dzień nurkowy (Dwa nurkowania).

8   dzień.  Wycieczka lądowa.

9   dzień.  Dla chętnych dodatkowa wycieczka lub dodatkowy dzień nurkowy.

10 dzień.  Czas wolny, plażowanie i zakupy przed wylotem.

11 dzień.  Wykwaterowanie, transfer na lotnisko i wylot z Dominikany.

12 dzień.  Powrót do Polski i lądowanie na lotnisku w Warszawie.

 

  CENA ZWIERA

 

   Cztery dni nurkowe na rafach i wrakach (8 nurkowań).

   Jeden dzień nurkowy cavern w jaskiniach (2 nurkowania).                                                                                                                                                            

   Dwa dni na wycieczki lądowe.

   Lancze i woda w trakcie nurkowań i wycieczek.

   Zakwaterowanie w hotelach lub apartamentach w opcji All Inclusive – wszystko w cenie.

   Transfery z i na lotnisko, do miejsc nurkowych i miejsc wycieczek.

   Opiekę instruktora lub przewodnika podczas nurkowań i wycieczek.

   Zdjęcia i film z wyprawy.

   

   CENA NIE ZAWIERA

 

   Świadczeń nie wymienionych w programie.

   Dopłaty za dodatkowy dzień nurkowy lub wycieczkę lądową.

   Ubezpieczenia i ubezpieczenia nurkowego (zalecamy DAN).

   Przelotów (Warszawa – Dominikana – Warszawa) ok. 2 900 PLN

   

Cena wyprawy od  1600 USD osoba w pokoju 2 osobowym.

 

ZAPRASZAMY !!! :)

Jeżeli tak jak my kochasz wyprawy ekspedycyjne i kochasz adrenalinę tej wyprawy nie możesz przegapić.

Szczegółowe informacje:

Radek +48 510 760 847

 

PROGRAM